Chat Siteleri Güvenilir mi


Chat Siteleri Güvenilir mi
87 / 100

Chat Siteleri Güvenilir mi ? Sohbet Odaları Ne Kadar Güvenli?

Chat Siteleri Güvenilir Mi ? Sohbet Odaları Ne Kadar Güvenli? Sohbet Odalarına Giren İnsanların Karakteri Nedir? gibi okuyuculardan sürekli sorular gelmektedir. Bu soruların cevabını vermek bu güne nasip oldu. Ben yaşı epey büyük bir ağabeyiniz olarak tecrübeli bir Chat Odası müdavimi olarak gözlem ve tecrübelerimi sizlere kendi hal lisanımla aktarmaya çalışacağım. Chat odalarına giren kişilerin genelde utangaç ve içine kapalı bireylerden olduğunu daha önceki makalelerimde anlatmıştım. Gerçek yaşamında bu tip sıkıntıları yaşayan bir birey, sohbet odasına girmek suretiyle hiç tanımadığı, yüzünü görmediği veya kim olduğu hakkında en ufak fikrinin dahi olmadığı kişilerle rahatça yazışabilmektedir.

Chat Siteleri Güvenilir mi? sorusuna bazı insanlar bu bir özgürlüktür, “Ben Falanca Sohbet Sitesine Girdim, Özgürce Aklıma Gelenleri Yazdım, Çıktım” diyen insan sayısı oldukça fazladır. Fakat bu chat sitesine girme, sohbet etme davranışlarını başka ülkelerle mukayese ettiğimizde arada bariz farklar görmek mümkün. Yabancı ülkelerin çoğunda öğrencilerin Öğretmen nezaretinde sohbet odalarına girdiklerini, kendi konuları hakkında veya değişik konular hakkında tartıştıklarını, hatta uzman kişilerle sohbet ettiklerini biliyoruz. Fakat chat sitelerine Türkiye penceresinden baktığımızda, bir çok sitenin cinsel amaçlar için kullanıldığını, buraya giren tiplerin hemen hemen hepsinin “Abaza Tayfası” dediğimiz eli üreme organında dolaşan tipler olduğunu üzüntüyle müşahede etmekteyiz.

Sohbet Odaları Kötü Amaçlı Avcılar İçin Bir Av Sahasıdır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sohbet sitelerini mesken tutan tiplerin bir çoğunun amacı bellidir. Bizler bu tür insanlara Avcı deriz. Süslü kelimelerle ve söylemlerle gözüne kestirdiği kişiyi yavaş yavaş tuzağına çekmeye başlar. Amacına ulaştığında yapacak pek fazla şey yoktur. Son derece profesyonel olan bu kişilerin ağzı iyi laf yapar, klavyesi iyi çalışır, sizi ikna etmek için hemen hemen tüm yöntemleri denerler, amaçlarına ulaşmak için her yolu mübah sayarlar.

İsterseniz google arama motoruna “sohbet” yazın ve ilk sayfada çıkan sitelere bir kadın rumuzuyla girin. Ne demek istediğimi daha kolay anlayacaksınız. Söylediklerimde en ufak bir yalan veya abartı varsa gelin yüzüme tükürün. Bu tür bir sohbet ortamında kimse senin iyiliğinle, güzelliğinle, ahlakınla, erdeminle ilgilenmez. Kendi pis şehevi arzularını tatmin etmek için son derece ahlaksız ve çirkin yazılar yazarlar. Bu yüzden özellikle gençlerin böyle yerlere girmesi son derece zararlıdır.

Chat Siteleri Güvenilir mi? Sohbet Odalarına Giren Tiplerin Çoğu İki Yüzlü müdür?

Bakın değerli arkadaşlar benim yaşım 52 adım Mehmet, sözlerime iyi kulak verin. Chat siteleri güvenilir mi? sorusunu farklı bir açıdan ele alacağım. Bu tür sohbet sitelerine girenlerin ilk hareketi kendini gizlemek ve farklı gösterme çabasıdır. 40 veya 50 yaşındaki bir insan sohbete ayak uydurmak için yaşını küçük gösterme eğilimine girer. Eğer sen de bu tür davranışlara göz yumup chat dilini ve oradaki kullanıcıların ilgi alanlarını benimsemeye başlarsan hem kendini, hem karşıdaki insanı aldatmış olursun. Öte yandan içinden geçen duygu ve düşünceleri ailenle paylaşmıyorsan onları da aldatmış oluyorsun.

Tüm insanların yalan söyleme ve başkalarını aldatma eğilimleri olduğunu unutma. Chat siteleri güvenilir mi? sorusunu cevaplamaya çalıştık. Kendini kaptırmazsan, kimsenin sahte ve yaldızlı sözlerine inanmazsan, sohbetini yaptıktan sonra power düğmesine basıp, o sohbet odasını ve yazılanları unutursan, kimse ile gizli, kişiye özel ve mahrem bilgilerini paylaşmazsan sana hiç bir şey olmaz. Fakat uyarılarımı dinlemez, başına buyruk hareket edersen, her hıyarım var diyene tuzu alıp koşarsan başına iş alırsın. Ben büyük olarak tavsiyelerimi ve olması gerekenleri söyledim. Artık gerisi senin idrak ve iz’anına kalmış bir durumdur. Başka bir makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir