Dereden Tepeden Sohbetler


Dereden Tepeden Sohbetler
87 / 100

Dereden Tepeden Sohbetler, Kafa Açma Muhabbetleri

Dereden Tepeden Sohbetler yapmayanınız var mı? Benim en sevdiğim sohbet türlerindendir. Genelde memlekete gittiğimde köydeki çocukluk arkadaşlarımla bir araya gelir, eskilerden muhabbet ederiz. Bu sohbetlerde Ahmet amcanın kiraz bahçesine izinsiz girdiğimizden veya bir eşeğin kuyruğuna teneke bağladığımızdan falan bahsederiz. Bu tür sohbetler doğaçlama sohbetlerdir, genelde açık arazide ve rüzgarlı bir alanda yapılır. Oradaki herkes geçmişe ve çocukluğuna özlem duyduğu için elindeki akıllı telefonla ilgilenmez, kulaklar dış seslere kapalıdır, yüz yüze göz göze sohbet edersiniz.

Unutulmaya Yüz Tutmuş Dereden Tepeden Sohbetler

Bu dediğim dereden tepeden sohbetler her kişinin yapacağı türden sohbetler değildir. Hele ki büyük şehirin şamata ve gürültüsüne alışmış, teknolojiyle yatıp teknoloji ile kalkan tayfa bunu beceremez. Hangi şehir insanı telefonsuz, televizyonsuz, çaysız sohbet edebilir ki, mümkünatı yok çünkü herkes teknolojinin esiri olmuş, herkes elindeki telefona büyülenmiş maymun gibi bakıyor. Yahu kardeşim ALLAH aşkına ne var bu telefonda sürekli bakıyorsun, parmakların vızır vızır ediyor. Bunun bir iletişim aracı olduğunu unuttun galiba, yatarken bile bir elin telefonda el insaf.

Gizli İsimsiz Şair ve Yazarlar Tuvalet ve Cam Edebiyatçıları

Dediğim gibi açık hava sohbetleri gibisi yoktur, her konudan konuşulur, atılır tutulur, en galiz laflar sarfedilir. Konuşulan konuların birbiriyle uzaktan yakından bağlantısı yoktur. Yani gelişine vurulur. Dereden tepeden kelimesinin geçmesi, dere ile tepe arasında olan uzak mesafeden gelmektedir. Bazı insanlar hiç kimse ile kolay kolay sohbet etmezler. Bunlar içine kapanık ve zeki insanlardır. Genelde Belediye Otobüslerinin koltuklarına, buğulu camlara, umumi tuvaletlerin kapılarına yazı yazarak iletişime geçmeye çalışırlar. Yani bu tür insanlar biraz enteresandır Tuvalette “ıııhhhğ” diye ıkındığı sırada birden bire şairliği tutar başlar yazmaya. “Yazı yazma helaya, başın girer belaya, götürürler merkeze, öptürürler herkese”

Bazı insanlar da sohbet ortamında hep kendinden bahseder. Yahu kardeşim bir sus ALLAH aşkına, bu dünya senin eksenin etrafında dönmüyor ki! Yani biraz bize de yol ver biz de konuşalım. Tamam anladık sen konuşurken sıkılmıyorsun ama bizler patlıyoruz. Öğretmenler, yazarlar, sanatçılar, siyasetçiler de bu dediğim olayı çok yapar, sürekli kendinden bahsedip överler. Tam bir pazarlamacı stratejisi, ben yaptım, ben ettim, yaptım oldu, sakın bizden ayrılmayın, bende kalın, beni beğenin, videolarıma tıklayın, bana tıklayın! Ben yaparım, ben ederim. Bir dereden tepeden sohbetler konusunun daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sakın benden ayrılmayın, benle kalın, çarpıcı makalelerde buluşmak ümidiyle inşallah….

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir