Erkeklerle Sohbet


Erkeklerle Sohbet
87 / 100

Erkeklerle Sohbet Etmek Konusunda İpuçları

Şimdiye kadar hep kızlarla sohbet veya kadınlarla sohbet gibi makaleler yazdık durduk. Sanki sohbet konusu hep kadınların ekseninde dönüyormuş gibi veya sohbet denilince akla hep kadınlar geliyormuş gibi bir algı yaratıldı. O zaman plağı değiştiriyoruz ve konuyu erkeklerle sohbet konusuna getiriyoruz. Kadınlara soruyoruz, bir adam var sürekli etrafında dolaşıp duruyor veya sen bir erkeğe ilgi duyuyorsun ama bir türlü açılamıyorsun, bir erkekle nasıl sohbet edilir öğrenmek istiyorsan doğru adrese geldin, aşağıda bazı ipuçları vermeye gayret edeceğiz inşallah. Bu sayede erkeklerle sohbet konusunda makul bir seviyeye geleceğine inanıyorum.

Erkeklerle Sohbet Etmek İstiyorsan Net Olmalısın

Erkekler net kadınlardan hoşlanır, lafı evirip çevirenden, kılı kırk yarandan, geleceğim diyip gelmeyen ve yalan söyleyen kadınlardan hiç hoşlanmaz. Bir kadın erkeğe net olmalı, onu bir arkadaş mı yoksa hoşlandığın biri gibi mi görüyorsun bunu netleştirmen lazım.

Bir Erkekle Tanışma ve Sohbet

Epeydir ilgini çeken bir adam varsa arkadaş ortamı sayesinde sohbet esnasında ona basit bir soru sorarak tanışmayı hızlandırabilirsin. Bu vesileyle sıcak bir sohbet ortamı oluşturabilirsin, fakat bunları yaparken unutmaman gereken şu husus var karşıdaki kişi bir erkekten ziyade bir insan.

Bir Erkekle Hangi Konuda Sohbet Edebilirim?

Adamla yeni tanışmışsın, elbette konuşacak konu bulmak ilk başlarda zor olabilir. Çünkü hata yapma veya pot kırma gibi negatif düşünceler insanları suskunluğa iter. Zamanla ortak ilgi alanlarınızı, kitapları, filmleri, seyahat edilen yerleri konuşabilirsin.

Erkekler Fazla Sorudan Hoşlanmazlar

Bir erkekle tanıştın hoş beş ettin, dakka bir gol bir. Makinalı tüfek gibi adama onlarca soru yönelttin! Yahu güzel kardeşim senin amacın nedir? Adamla sohbet etmeye mi çalışıyorsun? Yoksa adamı Cumhuriyet Savcısı gibi sorguya mı çekiyorsun? Aman deyim erkekler çok fazla soru sorulması karşısında gerilirler ve sinirlenmeye başlarlar. Siz siz olun ard arda sorular yerine minik ve masum soru sorun, erkek cevaplamaya başladığında onu dinleyin, böylelikle güzel bir sohbetin kapısını aralamış olursunuz.

Erkeklerle Sohbet Esnasında Aniden Kalkıp Gitmek

Adamla tanıştın, çayınızı kahvenizi içiyorsunuz, muhabbet güzel, sohbet ortamı şahane. Konular peş peşe açılıyor, sohbet gittikçe koyulaşıyor. Fakat sen tam bu sırada masadan kalkarak “Benim Bir İşim Çıktı Gitmem Lazım” dediğin anda sohbete limon sıkmış ve erkeğin itibarını kaybetmiş oluyorsun. Fakat bazı erkekler de konu özellikle askerlik anılarına geldiğinde abarttıkça abartıyorlar. Yok Astsubayı dövmüş (nah döversin), Yok efendim helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştirmiş gibi saçma desteksiz atmalar. Burada kadına da hak vermek lazım. Kadın mecbur mu senin askerlik anılarını dinlemeye, baksana tırnaklarını yiyor, yapmacık gülümsüyor, belli ki sıkıldı. Bırak artık şu askerlik traş muhabbetlerini.

Sadece Arkadaş Kalalım

Arkadaşlığı kurdunuz, hayırlı uğurlu olsun. Fakat karşındaki erkek duygusal açıdan senden bir takım beklentiler içerisinde. Sen de bunu anladın ama sen sadece arkadaş gözüyle bakıyorsun, öte yandan erkek arkadaşını da kaybetmek istemiyorsun. Bu durumda net olman lazım. “Bak Ahmet Ben Bir Arkadaş Olarak Seni Çok Seviyorum Ama Sana Karşı Herhangi Bir Duygusal Yakınlık Duymuyorum” gibi izah etmen lazım. Yani yol yakınken adamın beklentileri had safhaya varmadan tedbirini alman lazım.

Erkekler Israrcı ve Yapışkan Kadınlardan Hoşlanmaz

Adamla tanıştın, bir kaç kez çıktın, çaylar kahveler içildi, yemekler yendi. Ama sen sürekli adamı arayıp duruyorsun. Yani bir erkeğin en sevmediği durumlardan birisi de kadının onu sürekli zırt pırt araması. Erkek milleti baskıyı hissettiği anda sizden tiksinmeye başlayabilir. Fazla adamı boğmayacaksın, zamana yayacaksın. Erkeklerle sohbet konusunda lügatımız yettiğince bir şeyler yazmaya çalıştık. Bir başka makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir