Güvenilir Sohbet Siteleri


Güvenilir Sohbet Siteleri
87 / 100

Güvenilir Sohbet Siteleri ve Chat Odaları

Güvenilir Sohbet Siteleri arasında yer alan Sohbetlik.Net sitemiz geçmişten bu güne güvenlik ve kalite açısından her kesimin takdirini kazanmış seçkin sitelerden biri haline gelmiştir. Amacımız tüm kullanıcıların sıcak ve rahat bir sohbet ortamında doyumsuzca chat yapmasını temin etmektir. Bu hizmetleri yaparken her makalemizde belirttiğimiz gibi sizlerden maddi veya manevi bir beklentimiz bulunmamaktadır. Şu devirde güvenilir sohbet siteleri bulmak neredeyse imkansız gibi, yani samanlıkta iğne aramak gibi bir şey.

Güvenilir Sohbet Siteleri Azaldı

Nedenini soracak olursanız cebine üç beş kuruş para koyan, bu işten anlayan anlamayan herkes sohbet sitesi sektörüne girmiş. Hal böyle olunca seviye ve kalite yerlerde  sürünür hale gelmiş. Bir anda onlarca kişinin hücum ettiği sohbet sitelerinde iletişim ve etkileşim had safhalara çıkmaktadır. Buralarda bir çok arkadaşlık kurulmakta, bu ilişkiler gerçek hayata taşınmakta aşk ve beraberlik yaşanmaktadır. Hal böyle olunca bu sohbet sitelerinin ne kadar güvenilir olduğu tartışma konusu olmaya başlamıştır. Çünkü bir çok sohbet sitesi kayıt, üyelik v.s. derken sizin bir takım kişisel  bilgilerinize vakıf olmaktadır.

Profil Gizleme ve Kurnazlık, Güvenilir Sohbet Siteleri !

Tabi bu meyanda kullanıcılar da işin kurnazlığına kaçmaktadır, bir çoğu gerçek bilgilerini girmemekte ve kendiyle tamamen örtüşen bir profil sergilememektedir. Bu tür sitelere girenler seçenekler vasıtasıyla belirledikleri şahıslarla iletişime geçerler. Bu sohbet odaları görüntülü, sesli, yazılı sohbet hizmeti veren yerler olabilir. Bu sohbet türlerinden bana göre en güvenilir olanı görüntülü sohbettir.

Görüntülü Sohbet Biraz Daha Güvenli Gibi Ama…!

Çünkü kişi kendini gizleyemez, ne olduğunu görürsünüz, verdiği bilgiler ile kameradaki görüntüler karşılaştırılabilir. Buna rağmen bu bile görüntülü sohbetlerin güvenilir olduğunu tek başına ispat edemez. Çünkü karşıdaki kişi bazı yardımcı programlar vasıtasıyla kendisini farklı biri gibi gösterebilir, bunlar teknoloji ile mümkün hale gelen şeylerdir. Yani bir nevi illüzyon veya sihirbazlık gösterisi gibi düşünün. Ben 52 yaşındayım ama bir tezgah ve dümen ile kendimi 25 yaşındaki biri gibi size gösterebilirim.

Kişisel Bilgilerinizi Paylaşmayın ve Aşağıdaki Bazı Sitelere Hiç Girmeyin…!

Her defasında söyleye söyleye dilimizde tüy bitti, sevgili kardeşlerim her ne olursa olsun, sitede yönetici dahi olsa kişisel bilgilerinizi kimse ile paylaşmayın. Eğer başınıza bir hal gelirse site sahipleri sizin sorumsuz davranışlarınızdan dolayı asla sorumlu olmayacaklardır. Reşit olmayan bireyler yani 18 yaşını tamamlamamış kişiler kesinlikle ne yazılı, ne sözlü, ne görüntülü, ne sesli hiç bir sohbet chat sitesine girmemelidir. Çünkü bu sohbet sitelerinde art niyetli kişiler fazladır ve zehirli dilleriyle insanları çabuk kandırabilirler. Bir de bazı sohbet siteleri var ki kesinlikle buralara girmemenizi tavsiye ediyorum özellikle geveze.org, tamsohbet.com ve kalbim.net bu sitelerden şeytandan kaçar gibi kaçın, her türlü sapıklığın yaşandığı, yöneticilerin kolpalık yaparak kullanıcılardan yetki karşılığında para koparttığı sitelerdir.

Bazı Çarpıcı Konu Başlıkları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir