Yalnız Chat Sitesi


Yalnız Chat Sitesi
85 / 100

Yalnız Chat ve Sohbet Odaları

Yalnız chat yapmak mümkün değildir. Yani chat için en az iki veya daha fazla kişinin sohbet odalarında bulunması lazımdır. Yeni açılan taze sohbet sitelerine baktığımda maalesef site sahibi botlarla başbaşa kalmış, aval aval bakıyor, inanın insanın yüreği acıyor. Kimse yalnız olmayı sevmez. En anti-sosyal bile insanlarla konuşmak için biraz zaman ayırmak istiyoruz. Daha da bir paradoks, kendinizi büyük bir grup insanla sohbet ederek çevreleyebilir ve hala yalnız hissedebilirsiniz. Yalnızlık depresyona, motivasyon kaybına ve kişinin sosyal ihtiyaçlarını karşılayamamasına neden olabilir.

Bu makaleler yalnızlık konusundan bahsediyor. Herkes biraz yalnız mı? Daha az yalnız hissetmek için ne yapabilirsiniz? Yalnızlık ne zaman sorun haline gelir? Yalnızlık ile ilişki kurmak arasındaki fark nedir? Daha fazlasını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Yalnız Chat

Yalnız Chat

Yalnızlık

Yalnız hissetmek bizi incitir, ama hepimiz yaşarız. Yalnızlık, tanıdık bir insan hissidir. İnsanlar sosyal yaratıklardır ve çoğunlukla diğer insanların etrafında olmak istiyoruz. Bir toplulukta olmak bir güven duygusu sağlar. Bir kabile üyesi olduğunuzu hissettiğinizde, bu rahatlatıcıdır. İnsanlar olarak, her zaman başkalarının etrafında olmak istemiyoruz. Bazen yalnız kalmak sağlıklıdır. Hepimiz bazen kendimiz olmayı seviyoruz, ancak başkalarının etrafında olmanın aksine yalnız olmanın oranının eşit olmadığını hissettiğinde, bir sorun var. Uzun süre kendiniz olmak sizi üzgün hissettirebilir, depresyona, izolasyona ve diğer akıl sağlığı sorunlarına yol açabilir. “Yalnız mıyım?” Diye merak ediyor olabilirsiniz. Peki, yalnızlık nedir?

Yalnız hissetmenin aksine yalnızlık

Kendi başınıza olmak ile yalnız kalmak arasında bir fark vardır. Yalnızlık, aşırı derecede kendin olduğun zamandır ve başkalarının etrafında olmak için can atıyorsun ve acı verici bir duygu. Yalnızlık depresyona yol açabilir. Ve eğer yalnız hissediyorsanız, kendinizi daha iyi hissedebilmek için harekete geçmelisiniz. Yalnız hissettiğinde ne yaparsın? Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri birine ulaşmaktır, ancak bu o kadar kolay değildir. İşte tam da bu anda karşınıza sohbetlik.net chat odaları çıkıyor. Yalnızlık insanları yalnız hissettirir ve kimsenin onları umursamaması gibi. Bu gerçek değil, ama gerçek bir duygu. Yalnızlık ile ilişkili bir umutsuzluk duygusu var. Bu yalnız hissi kırmak ve her şeyin değişebileceğini görmek çok önemlidir.

Yalnız ve Mutsuz musun? O Halde Sohbet Odalarımızda Seni Bekliyoruz

İnsanların kendilerini yalnız hissetmelerinin birçok nedeni vardır. Belki koleje taşındınız ve belki de sizi anlayan kimseyle sohbet edecek kimsenin olmadığını hissediyorsunuzdur. Bu yalnız hissetmenizin geçerli bir nedeni. Yalnızlığın soyut bir kavram olması gerekmez. Belirli bir kişiyi veya yeri özleyebilirsiniz.  Bir kişi büyüdüğü yeri özlediğinde, bu bir tür yalnızlıktır. Bir bireyin kendini yalnız hissedebilmesinin bir başka yolu, yakın bir arkadaş ya da aile üyesi gibi belirli bir kişiyi kaçırmasıdır.

Bazen yalnız chat odalarında yanlış anlaşılmak yalnız hissetmenizi sağlayabilir. Bir çocuğun okula gittiğini düşünün. Uymuyor ve belki de zorbalık yapıyor. Başka çocuklar tarafından kuşatılmıştı, ama kendi başına gibi hissediyor. Yalnız ve duyguları anlaşılabilir. Kendi başınıza olmak ve başkalarının etrafında olmak ve yanlış anlaşılmış hissetmek arasında bir fark vardır. Bu durumda, çocuk yanlış anlaşılmış hisseder ve bu yalnızlığı tetikler. Ailesiyle veya yalnız hissetme konusunda rehber bir danışmanla konuşarak faydalanabilir. Siz yetişkinler de yalnızlık hissediyorsanız, yalnız chat odalarımıza mutlaka göz gezdirmelisiniz.

Kişilik tipi – Yalnız Chat

Bazı insanlar yalnız chat veya sohbet yapmayı tercih eder. İçine kapanık kapanık spektruma düşebilirsiniz. Bu, başkalarının yerine yalnız olmayı tercih ettiğiniz anlamına gelir. Birkaç yakın arkadaşınızı takmayı seviyorsunuz, ancak büyük sosyal sohbet sitelerinden veya kalabalık toplantılardan kaçınıyorsunuz. Bu insanlar kendileri için üzülmezler, ancak uzun süreli tecrit dönemlerine maruz kalırlarsa, kendilerini aşağı hissedebilirler. Eğer içe dönükler sosyal bir duruma giderse, daha sonra yeniden şarj etmek için zamana ihtiyaçları vardır. Yalnız zamanlarını seviyorlar, ama bir denge olmalı. Çok fazla şey iyi bir şey değildir ve bu yalnız zamanı içerir. Uzun süre yalnız kalmak yalnız hissetmeye yol açabilir. Ve içine kapanık olup olmamanız, kendinizi çok yalnız hissediyorsanız, zihinsel sağlık tedavisi şeklinde yardım almanız gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir