Yaz Sohbetim Com Odaları


Yaz Sohbetim Com Odaları
87 / 100

Yaz Sohbetim Com Sohbet Odaları

Yaz Sohbetim Com sohbet odaları; yazılı sohbet seven kardeşlerimiz için ve yaz sohbetlerini özleyenler için yayın hayatına başlamış bulunmaktadır. Yaz sohbetim com sitemiz Sohbetlik.Net sitemizin alt kadrosunda yayın hayatına başlayalı yaklaşık 22 sene geçmiş, dile kolay. Sevgili kardeşlerim aslında sohbetler çok değişik alt kategorilere ayrılabilir. Ama sohbetleri mevsim olarak ayırmak biraz komik olur. Yaz sohbetleri, Kış Sohbetleri, Yaz sohbetim com veya Güz Sohbetleri diye bir kategori yoktur. Hayırdır kardeşim sen yazın farklı, kışın farklı mı sohbet ediyorsun? “Evet Ben Yazın Sıcak Havada, Rehavete Kapılıyorum, Ağzımı Yaya Yaya Sohbet Ediyorum” Biraz tuhaf bir soru ve enteresan bir cevap oldu ama. Yaz Sohbetim Com Sohbet konularına kaldığımız yerden devam edelim. Sohbetler kendi aralarında bir çok kategoriye ayrılır demiştik. Bunlara kısaca bakalım nelermiş.

Yaz Sohbetim Com Kategorileri

Dini Sohbetler : İslami konulara vakıf, ehliyetli, bilgili kişilerce birden çok kişinin bulunduğu yerlerde yapılan sohbetlere dini sohbetler diyebiliriz.  Bu meclislerde boş ve saçma muhabbetlere yer verilmez. İslam ile alakalı konular konuşulur.Bu tür sohbetlerde edep, ahlak, görgü kurallarına son derece riayet edilir. Vaizin sözü kesilmez, soru sormak için sıranın gelmesi beklenir. Eğer bu tür sohbetlerde feyz alabiliyor, gönlünde ılık rüzgarlar esiyorsa, bil ki bu sohbet sana fayda sağlamıştır.

Random Sohbetler: Random sohbetler konusuna daha çok internet dünyasında fenomen olmak isteyen tipler alaka gösterir. Türkçeye çevirecek olursak; Rastgele sohbet veya Anlamsız Sohbet gibi açıklanabilir. Bana birisi kalkıp ta “Yahu Mehmet Abi Random Sohbet Yapalım mı?” diye sorsa “O Ne Laaynn” diye cevap veririm. Gerçek hayatta random sohbet türüne rastlanılmaz.

Ayak Üstü Sohbetler: Kapı önlerinde, çarşıda pazarda rastladığınız kişilerle ayak üstü yapılan kısa sohbetlere verilen isimdir. Bu sohbetler genelde kısa sürer, hal hatır sorup, selamlaşmanın ardından herkes kendi istikametine doğru gider.

Yüz Yüze Sohbetler: Ayak üstü sohbetler konusuna benzese de bu sohbet türünde selamlaşma ve hal hatırdan ziyade iş ağırlıklı ve ciddi meseleler konuşulur, çeşitli sözler ve akitler verilir. Bu tür sohbetlerin sonunda mutlaka bir kazanım elde edilir. Bu sohbetler ciddi bir atmosfer içerisinde cereyan eder. Fazla kakara kikiri, gırgır, şamata yapılmaz.

Geyik Sohbetleri: Bu tür sohbetlerde ciddiyet yoktur. Genelde 3 veya daha çok kişi tarafından yapılan, belli bir amacı ve kuralı olmayan, belden aşağı dahil her türlü muhabbetin yapıldığı, kahkahanın göklere yükseldiği sohbetlere verilen isimdir.

Gönül Sohbetleri : Bu tarz sohbetler, tıpkı dini sohbetler konusunda olduğu gibi insana feyz ve heyecan katar. Konuyu anlatan kişi son derece ehildir, karşısında da onu dinleyen gönüllü bir kitle vardır. Sohbetler gönülden çıkar, ağızdan yayılır. Yine dinleyenler tarafından da iyice özümsenir. Son derece faydalı bir sohbet türüdür, tavsiye ederim.

Yaz sohbetim Com olarak bir makalenin sonunu daha görmüş bulunmaktayız sevgili kardeşlerim. Yarın inşallah başka çarpıcı bir makalede görüşmek ümidiyle sizleri sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Şu Konulara da Bir Göz Atın Derim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir